Bugün - 26 Mayıs 2018 CumartesiKünyemizSayfalarBozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı ReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Aydın   31°°C
 
Bozdoğan'da CinayetBozdoğan Belediyesinde işçi olarak çalışan, Bozdoğan Esnaflarından Ömer Una..
Büyük Bayramı kutlandık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93.

Güncel Haberi - 29 Ekim 2016 Cumartesi


(16:17)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. dönüm yılı, tüm yurtta olduğu gibi Bozdoğan’da da törenlerle kutlandı.

İlk tören Hükümet Konağı Bahçesindeki Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Anıta çelenk konuldu. Akabinde İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni Şehir Stadında yapıldı. Hükümet Konağı önünde oluşturulan kortej şehir içinde yürüyerek stada gelmesi ile başlayan Cumhuriyet Bayramı törenine geçen yıllara göre ilginin az olması dikkat çekiciydi.

Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladıktan sonra tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrak çekildi.

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki yaptı.

Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki konuşmasında;

Bugün. Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 93. yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.
Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımı saygıyla selamlıyorum.
Milletçe birlik ve beraberliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında herzamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.
Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür bir sesle haykıracağız. Geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek halinde, tek vücut olarak, tek bayrak, tek millet, tek dil ve tek vatan diyerek, bunlardan zerre taviz vermeden, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağız.
Bu aziz millet binlerce yıllık tarihinden miras aldığı merhamet, adalet ve hoşgörü kültürünün en büyük varisi olduğunu, Dini ve Milli değerlerimizin, örf ve adetlerimizin özenle yaşatıldığını ve nesilden nesile aktarmanın ne denli önemli olduğunu bugün birkez daha tüm dünyaya göstermiştir...
Bu son derece anlamlı, vakur ve asil duruşumuzla, kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer ve nifak odalarına da bir kere daha en güzel cevabı vermiş olacağız.
15 Temmuz gecesi yaşadıklarımız bizi biz yapan değerlerin hala dipdiri olduğunu dost düşman herkese göstermiştir. Çanakkale, Malazgirt, Kosova, Sakarya, Mohaç, Dumlupınar ve daha niceleri...
Arkadaşlar, bizler farklı dil, inanç ve kültürleri yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran, büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız. Biz Devletin yaşamasını insanın yaşamasına bağlayan ''insanı yaşat ki devlet de yaşasın'' diyen bir kültürün varisleriyiz. 
Dahası en zor şartlara ve bütün imkânsızlıklara rağmen, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan bağımsızlığından asla taviz vermeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini 1910 Balkan savaşlarından 1922'ye onküsur yıl kadar onca yokluğa, kıtlığa ve imkânsızlığa rağmen, bitmeyen azmiyle tükenmeyen ümidiyle ve Yüce imanıyla zaferle sonuçlandıran bir milletiz.
Bu eşsiz zaferin üzeriden yükselen Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz hiç kuşkusuz ebediyen yaşayacaktır.
Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümseyen aziz milletimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, Türkiye’yi medeni ve çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuş ve koyacaktır.
Etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen Türkiye Cumhuriyeti bugün, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak, bölgesine istikrar ve refah ihraç eden ve bölgesindeki mazlum milletlerin sığınacağı bir liman ülke haline gelmiştir. Bugün Suriye topraklarında askerlerimizin oradaki Türkmen kardeşlerimizle omuz omuza Türk topraklarına kastetmiş her türden terör örgütüne karşı verdikleri mücadele tarihlerin kaydedeceği şanlı bir vatan savunmasıdır.
Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve bütünlüğümüze, huzurumuza, barışımıza ve kardeşliğimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü sosyal ve siyasi tartışmanın üzerinde tutmaya mecburuz ve devam edeceğiz.
Bizim müreffeh ve aydınlık geleceğimize taşıyan bu inançla, ülkemizin ve siz Bozdoğan'lı hemşehrilerimin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. 
Bu anlamlı günde;  başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Erzurum Kongresi’nin, Amasya Kongresi’nin, Sivas Kongresi’nin, Temsilciler Meclisinin, Mücahit ve Muzaffer 1.ci TBMM üyelerinin de olmak üzere,
İstiklal Mücadelemizin bütün isimsiz kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyor, tüm Bozdoğanlıları sevgi ve muhabbetle selamlıyorum”
dedi.

Konuşmanın ardından Öğrenciler şiirlerini okudu. Halk Oyunu ekibi yöresel oyunlardan örnekler sergiledikten sonra Gençliğin Ataya Cevabı okundu. Bayram kutlamaları etkinliği kapsamında çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Cumhuriyet konulu Kompozisyon Birincisi; Bozdoğan Anadolu Lisesi’nden Merve Usul,

Şiir dalında birinci; Yazıkent Mürşide Akçay Ortaokulu’ndan İpek Sert, 2003-2004 doğumlular kategorisinde Badminton il birincisi Ümit Güldane Erdal Ortaokulu öğrencisi Nur Şahan  ödülleri Kaymakam Mustafa İkbal Eşki verdi.

Cumhuriyet konulu Kompozisyon ikincisi; Bozdoğan Anadolu Lisesi’nden Zehra Öztürk,

Şiir dalında ikinci; Ümit Güldane Erdal Ortaokulu öğrencisi Meşkure Ceren Akgün  

Resim dalında ikinci; Fatih Ortaokulu öğrencisi Poyraz Mavioğlu ödülünü Belediye Başkanı Tümer Apaydın verdi.

Cumhuriyet konulu Kompozisyon Üçüncüsü; Bozdoğan İmam Hatip öğrencisi Neslihan ….

Anadolu Lisesi’nden Zehra Öztürk,

Şiir dalında üçüncü; Fatih Ortaokulu öğrencisi Fatma  Gök,

Resim dalında üçüncü; Bozdoğan Anadolu Lisesi öğrencisi Dilara Yıldızbaş ödülünü Cumhuriyet Savcısı Muhsin Önal verdi.

Resmigeçitle tören sona ererken Kaymakam Mustafa İkbal Eşki ve protokol bayram kutlamaların da görev alan öğretmenleri kutladı. Günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıl dönümü yılı törenine;   

Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Cumhuriyet Savcısı Muhsin Onay, Garnizon Komutanı J. Ütğm Yaşar Görmez,  Belediye Başkanı S. Tümer Apaydın, daire amirleri

kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, siyasi parti başkan ve üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

 


Kaynak / Editör: Bozdoğan Haber Okunma 3378

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

KEŞKEK HAYRI YAPILDI
Körtekeliler içme suyundan şikâyetçi
Posta dağıtıcılarına motosiklet verildi
Tapu Müdürlüğüne ödül
Yeni Savcı göreve başladı
Büyük insana ziyaret
Bozdoğan Şantiye misali
Aydem Enerji nakil hatlarını yeraltına alıyor

Diğer Haberler

BOZDOĞAN ZORLU DEPLASMANDAN BİR PUANLA DÖNDÜ
Güney Köyü’nde hasret sona eriyor
Gazeteciler Aydın’da bir araya geldi
ÇİFTÇİYİ ZOR GÜNLER BEKLİYOR
Öğrencilere Tablet Bilgisayar dağıtıldı
Galibiyet Kadir Nergis'e...
Bozdoğan Belediyespor:0 Sökespor:1
Köylere toplam 156 milyar tutarında yardım yapıldı.
E-Gazete ( Bozdoğan Haber )
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Mehmet Güngör DURMUŞ

Mehmet_Güngör_DURMUŞ Filistin (araplar) ve biz

21.05.2018 15:54:25

Filistin (araplar) ve biz İsrail 1948 yılında devlet olarak..


Bozdoğan- Nazilli, Bozdoğan -Yatağan araba saatleri değiştinedeniyle minibüslerin Bozdoğan’dan hareket saatlerinde değişiklik ya..
En Çok Okunanlar
Yol tartışması bir cana mal oldu Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği ikinci sınıfınd..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir Seç
(Aydın)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:3408:1613:2115:5118:0919:37

Hava Durumu
Şehir Seç
(Aydın)
Bugün
17°°C - 31°°C
Pazar
17°°C - 30°°C
Pazartesi
16°°C - 28°°C
Salı
17°°C - 30°°C

Günün Sözü


Hepimiz ölümün nişanlısıyız?


(CENAP ŞEHABETTİN)


Arşiv Getir

Künyemiz Sayfalar Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,41