Bugün - 26 Mayıs 2018 CumartesiKünyemizSayfalarBozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı ReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Aydın   31°°C
 
Bozdoğan'da CinayetBozdoğan Belediyesinde işçi olarak çalışan, Bozdoğan Esnaflarından Ömer Una..
JANDARMA 177 YAŞINDA…

JANDARMA 177 YAŞINDA…

Jandarma teşkilatının 177’nci kuruluş yıldönümü kutlamaları, Aydın Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtına 14 haziran 2016 günü saat 09:30’da Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya ve beraberindeki askeri erkanın çelenk koymasıyla başladı.

Güncel Haberi - 17 Haziran 2016 Cuma

(10:18)

JANDARMA 177 YAŞINDA…

Jandarma teşkilatının 177’nci kuruluş yıldönümü kutlamaları, Aydın Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtına 14 haziran 2016 günü saat 09:30’da Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya ve beraberindeki askeri erkanın çelenk koymasıyla başladı.

Çelenk koyma törenini müteakip kutlama programı, Aydın İl J.K.lığı kışlasında Aydın Vali vekili Mustafa Yıldız, Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Adli Yargı ve Adalet Kom.Bşk. Erhan Yıldırım, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Abdullah Aygün, Vali yardımcısı İbrahim Ballı, Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan, Vali Yardımcısı Alper Faruk Güngör, Vali Yardımcısı Kadir Sertel Otçu, Aydın İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Halil Şen, Aydın İl Emniyet Müdürü Dr. Halis Böğürcü, İlçe Kaymakamları, daire amirleri, askeri erkânın katılımı ile saat 17.00’de başladı

Törende Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve J.Gn.K. Orgeneral Galip Mendi’nin kuruluş yıldönümü kutlama mesajlarının okunmasını müteakip Aydın İl Jandarma Komutanı J.Kd.Albay Halil Şen tarafından kuruluş yıldönümü ile ilgili konuşma yapılmıştır. J.Kd.Albay Halil Şen yapmış olduğu konuşmada;

           Bugün, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ayrılmaz bir parçası olan ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 177’nci yıl dönümünü gururla kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içindeyiz.

            Başarılarla dolu 177 yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler, ulusumuzun bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azmindeyiz.

            Türk milletinin sonsuz güvenine mazhar olmayı başaran Türkiye Cumhuriyeti Jandarması, kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her anında, ülkemizin her noktasında; gece-gündüz, sıcak-soğuk, yağmur-çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir.

Yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile jandarma; üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu; vatandaşa insan merkezli, adaletli, sevgi ve şefkatle, birleştirici ve kucaklayıcı yaklaşımı ile her zaman halkının yanında yer almıştır ve almaya da devam edecektir.

Jandarma teşkilatı, halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla; başta teröristle mücadele olmak üzere, suç ve suçlulukla mücadelenin gerektirdiği; personelin her koşulda görev yapabilecek şekilde fiziki ve mesleki bakımdan eğitilmesi, ihtiyaca cevap verebilen bir kuvvet yapısının oluşturulması, modern silah, araç ve gereçlerin temin edilmesi konularında kendisini sürekli yenilemektedir.

            Jandarma; üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücü ile kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatıdır.

            Jandarma genel komutanlığının tüm personeli görevlerini icra ederken ve hizmetleri yürütürken her zaman ve her yerde kanunları ve nizamları esas almakta ve her türlü çözüm ve tedbiri hukuk düzeni içinde bulmaktadır.

            Yurdumuzun her köşesinde, halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve devletin halka açılan penceresi konumunda olan jandarma;

            Atatürk ilke ve devrimlerinin yol göstericiliğinde, hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmeti sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş,

            Modern teknolojinin bütün imkânlarını etkinlikle kullanabilen, milli, ahlaki ve mesleki değerlerle yetişmiş personeliyle üstün bir vazife anlayışı, büyük bir sorumluluk duygusu ve özveriyle verilen tüm görevleri yerine getirme gayret, azim ve inancı içerisindedir.

            Bu anlamlı gün vesilesiyle, jandarma teşkilatının ulaştığı bugünkü onurlu seviyede emek, gayret ve alın terleri bulunan saygıdeğer komutanlarımıza ve değerli mensuplarımıza müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isterim. Bizlere bırakılan bu güçlü ve değerli mirastan dolayı jandarma teşkilatı onları daima minnetle anacaktır.

Jandarma Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, başta ulu önder atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ulusumuzun birlik ve beraberliği, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anar, jandarma teşkilatının fedakâr personel ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.

            177 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin fedakârca ve kahramanca hizmet eden; tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu, kanun ordusu jandarma genel komutanlığının tüm personeli adına, bu mutlu günümüze teşriflerinizden dolayı en derin saygılarını sunduğunu belirtmiştir.

            Kutlama töreni, bomba köpeği “gerçek” ile uyuşturucu madde köpeği “uçuk”un gösterisini müteakip, katılımcılar tarafından “dünden bugüne aydın jandarma” konulu resim sergisi ile özel maksatla kurulmuş timlerin reyonlarının gezilerek teçhizat ve malzemeleri tanıtılması ile sona ermiştir.

            Kutlama programının akşamki bölümünde ise; şehit aileleri ile gazilere Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanlığı tarafından Aydın DSİ Bölge Müdürlüğü sosyal tesislerinde iftar yemeği verildi.


Kaynak / Editör: Bozdoğan Haber Okunma 928

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


GüncelHaberleri

Apaydın; henüz her şey bitmiş değil...
Alperen Çelen için okulda Lokma Hayrı yapıldı
Öfkeli deve sahibini ısırdı
Baraj yolu akordiyon misali
Başkan OĞUZHAN, “her şey daha iyi olacak”
Vali Coş Bozdoğan'da köyleri ziyaret etti
Mustafa Kemal Yılmaz vefat etti
Yağışlar yüz güldürdü

Diğer Haberler

Bu çocuklara yazık değil mi?
ASKİ’ den 5 metrelik tahsilât makbuzu
Belediye Başkanı Tümer APAYDIN; su satışlarımız % 100 arttı
Bozdoğan Adliyesi UYAP ağı gözden geçiriliyor
Bozdoğan MYO Konferans Salonu’nda tören yapıldı
Sivrisineklerle mücadele neden yapılmıyor?
NEDEN - SONUÇ
Genel Kurul Toplantısı
E-Gazete ( Bozdoğan Haber )
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Mehmet Güngör DURMUŞ

Mehmet_Güngör_DURMUŞ Filistin (araplar) ve biz

21.05.2018 15:54:25

Filistin (araplar) ve biz İsrail 1948 yılında devlet olarak..


Bozdoğan- Nazilli, Bozdoğan -Yatağan araba saatleri değiştinedeniyle minibüslerin Bozdoğan’dan hareket saatlerinde değişiklik ya..
En Çok Okunanlar
Yol tartışması bir cana mal oldu Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Endüstrisi Mühendisliği ikinci sınıfınd..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Anket Bulunamadı..

Anketler

Namaz Vakitleri
Şehir Seç
(Aydın)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:3408:1613:2115:5118:0919:37

Hava Durumu
Şehir Seç
(Aydın)
Bugün
17°°C - 31°°C
Pazar
17°°C - 30°°C
Pazartesi
16°°C - 28°°C
Salı
17°°C - 30°°C

Günün Sözü


Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez?


(Mevlana)


Arşiv Getir

Künyemiz Sayfalar Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Bozdoğanlılar demokrasiye sahip çıktı Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,34